Darmowa dostawa na terenie Polski
Gwarancja Trusted Shops
Grawerowane Dedykacje
Bezpieczne Systemy Płatności

Szable polskie treningowe

Opis z Encyklopedii Staropolskiej pióra Zygmunta Glogera najlepiej oddaje znaczenie i wartość szabli polskiej dla władców i rycerzy: “Szabla należała do tzw. broni białej, czyli siecznej, za pomocą której Polacy odnosili wiele zwycięstw. Stała się więc ukochaną bronią narodu, którą rycerz polski oddawał w boju jeno razem z życiem. Stosunek, jaki zachodził między Polakiem a jego szablą, nie powtarza się u innych narodów.” Współcześnie można spotkać repliki szabli polskiej, które są odwzorowaniem historycznych modeli z kunsztownym zdobnictwem, z możliwością graweru, bądź w zestawie z efektowną pochwą.

Szable Polskie Treningowe: Ręcznie Kute i Hartowane dla Pasjonatów Historii

Nasze szable polskie treningowe są kute i hartowane ręcznie. Klinga początkowo jest tępa, jednak można ją naostrzyć. Modele szabli polskiej treningowej nadają się do lekkiego treningu siły cięcia. Klinga szabli do treningu wykonana jest ze stali wysokowęglowej 1060 oraz kuta i hartowana do poziomu 52-54 HRC. Pochwy stalowe szabli treningowej stworzone ze stali wysokowęglowej wykładane są wewnątrz skórą pochodzenia naturalnego. Rękojeści mosiężne z okładziną drewnianą, obszywane skórą naturalną, w oplocie z drutu mosiężnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szabli polskich treningowych, gdzie znajdą Państwo przykłady najbardziej charakterystycznych szabli używanych w państwie Polskim przez wieki jak: Szabla kawaleryjska z pochwą do ostrzenia i treningu Krechowiecka czy szabla polska treningowa z pochwą Ludwikówka. Szabla Virtuti Militari z Pochwą do Ostrzenia i Treningu wzorowana na niepowtarzalnym modelu szabli polskiej, wykonanej w 1921 roku, stanowi niespotykaną ekskluzywną szablę oficerską.

Konserwacja szabli treningowej – jak dbać o broń białą?

Szable polskie do ostrzenia i treningu zostały stworzone do fechtunku, lekkiego treningu siły cięcia, lecz także jako pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie dla miłośników militariów i broni białej, również jako prezenty dla służb mundurowych takich jak: wojsko, policja czy straż pożarna. Klinga szabli została tak przygotowana aby można było ją ostrzyć i żeby posiadała walory szabli treningowej. Nasza firma nie wykonuje jednak usługi ostrzenia takich szabli. Jeśli zastanawiacie się Państwo jak konserwować takie produkty, aby zachowały swoją świetność, to zalecamy konserwację ostrza raz na 4 tygodnie środkiem natłuszczającym (olejem silnikowym lub olejem goździkowym). W tym celu należy ostrożnie wytrzeć ostrze szabli suchą ściereczką, a następnie drugą ściereczką rozprowadzić środek natłuszczający na całej powierzchni klingi. Do ekspozycji tak ekskluzywnych szabli polecamy szczególnie podwójne tablo do zawieszenia na ścianie oraz stojak podwójny na szablę z pochwą. W sprawie szczegółowych porad jak konserwować i czyścić szablę zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.