Darmowa dostawa na terenie Polski
Gwarancja Trusted Shops
Grawerowane Dedykacje
Bezpieczne Systemy Płatności

Szable polskie dekoracyjne

W przeszłości jeszcze przed powstaniem broni palnej czołowym narzędziem podczas walki była broń sieczna. Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpowszechnionym rodzajem takiej broni jest szabla. Według licznych publikacji szabla to długa sieczna broń biała. W odróżnieniu od innych broni, szabla posiada wygiętą jednosieczną głownię (ostrze z jednej strony) oraz posiada tak zwane pióro służące do zadawania ciosów.  Szable polskie dekoracyjne cieszą się dużą popularnością pośród naszego asortymentu, nic dziwnego, ponieważ stanowią one bardzo ważny element historyczny Polski.  Każda formacja wojskowa posiadała swoją szablę, a na przestrzeni dziejów ich wygląd i charakterystyczne cechy nieco się zmieniły. Patrząc na nie, możemy wyróżnić szable husarskie, oficerskie, kawaleryjskie czy szable paradne.

Elegancja i Tradycja w Prezentach dla Służb i na Promocje Oficerskie

Szabla husarska z pochwą grawerowana czy Szabla oficerska z orłem grawerowana są najczęściej wybierane na prezent ze względu na ich dekoracyjność. Niezwykle dopracowana szabla oficerska z pochwą jest bardzo ceniona szczególnie jako pomysł na prezent na promocję oficerską i jako prezent dla służb mundurowych, jak policja czy straż pożarna. Natomiast tzw. Radziwiłłówka, szabla kawaleryjska wzór 1917, pięknie odwzorowuje model podarowany Marszałkowi Polski Józefowi Piłsudskiemu. Wszystkie szable dekoracyjne zachwycają pięknymi detalami i wiernym oddaniem oryginałów. Szable ozdobne występują w wersji z inskrypcjami Bóg Honor Ojczyzna i Honor i Ojczyzna lub w wersji gładkiej idealne do wykonania personalizacji na prezent w formie grawerowanej laserowo dedykacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą szabli polskich dekoracyjnych.

Konserwacja szabli – jak dbać o broń białą?

Szable polskie dekoracyjne zostały stworzone do dekoracji, jako pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie dla miłośników militariów i broni białej, a taże jako prezenty dla służb mundurowych takich jak: wojsko, policja czy straż pożarna. Żaden z elementów szabli i pochwy nie jest ostry i nie może być ostrzony. Należy pamietać, że w przypadku szabli dekoracyjnych ostrzenie klingi spowoduje jej zniszczenie. Jeśli zastanawiacie się Państwo jak konserwować takie produkty, aby zachowały swoją świetność, to zalecamy konserwację ostrza raz na 4 tygodnie środkiem natłuszczającym (olejem silnikowym lub olejem goździkowym). W tym celu należy ostrożnie wytrzeć ostrze szabli suchą ściereczką, a następnie drugą ściereczką rozprowadzić środek natłuszczający na całej powierzchni klingi. Pamiętamy też o tym, że wyczyszczenie pochwy wewnątrz nie jest możliwe, a surowa stal może ulegać tam utlenianiu lub nawet rdzewieć. W związku z tym nie zalecamy zbyt długiego przechowywania niezabezpieczonej szabli w pochwie. Dlatego do ekspozycji szabli z pochwą polecamy szczególnie podwójne tablo do zawieszenia na ścianie oraz stojak podwójny na szablę z pochwą. W sprawie szczegółowych porad jak konserwować i czyścić szablę zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.