Darmowa dostawa na terenie Polski
Gwarancja Trusted Shops
Grawerowane Dedykacje
Bezpieczne Systemy Płatności

Gotowe zestawy na prezent z szablami

Mimo, że szabla to broń biała mająca swoje korzenie na ziemiach azjatyckich, zyskała ona ogromną popularność wśród szlachty w Polsce. Doprowadziło to do powstania jej kultu pośród Sarmatów, którzy uważali szablę za jedyną godną broń dla siebie. Aż do XIX wieku szabla polska uważana była za symbol tradycji, sarmatyzmu i wielkości pochodzenia szlachty polskiej. Najstarszy typ szabli polskiej, pojawił się w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów za panowania Stefana Batorego. W kulturze polskiej szabla ma znaczenie wykraczające poza bycie zwykłym orężem. Do czasów dzisiejszych szabla przeniknęła jako symbol męstwa oraz jedna z najbardziej kultowych polskich broni białych. Gotowe zestawy na prezent z szablą zawierają wykonaną ręcznie przez płatnerzy broń paradną i dekoracyjną oraz w zależności od zestawu dodatkowo pochwę, tablo, skrzynię drewnianą, stojak i grawerowaną tabliczką z dedykacją.

Z jakiej okazji kupujemy szable na prezent?

Powodów i sposobności na zakup szabli jako prezentu jest wiele, najbardziej odpowiednią jest zapewne uroczystość promocji oficerskiej. Lecz szable nadają się również jako prezenty dla miłośników historii lub wojskowości z okazji urodzin, imienin lub odejścia na emeryturę. Sprawdzą się także jako prezent dla szefa, profesora czy nawet księdza. Również obdarowanie menadżera czy prezesa w podzięce za wieloletnią współpracę z pewnością spotka się z wielkim uznaniem. Inną okazją mogą być także gratulacje awansu na szczeblach kariery, wyjazdy na delegację czy jubileuszowe rocznice w miejscu pracy. Wojskowi często prezentują sobie szable z okazji awansu lub zakończenia służby wojskowej, dziękując wyżej przełożonemu za zasługi. Będzie to też idealny prezent dla policjanta, między innymi z okazji Święta Policji 24 lipca. Równie często obdarowuje się niezwykle odważnych strażaków prezentami takimi jak oryginalna polska szabla. Cudowny prezent dla funkcjonariusza czy komendanta odchodzącego na emeryturę. Jeśli wśród naszych głównych propozycji gotowych zestawów z szablami na prezent z okazji urodzin, odejścia na emeryturę czy awansu nie znaleźli Państwo swojej idealnej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta telefonicznie lub mailowo. Nasi doradcy wybiorą i dopasują ofertę specjalnie do Państwa potrzeb.

Uniwersalny Symbol Szacunku i Uznania z Personalizowanym Grawerem

Szable mają charakter historyczny, kolekcjonerski, edukacyjny i mogą być wykorzystane do filmu lub teatru, wszelkiego rodzaju oficjalnej inscenizacji organizowanej przez grupy odtwarzające historyczne bitwy. Nadają się idealnie na prezent na promocję oficerską lub do obdarowania pracowników służb mundurowych – wojsko, policję, straż pożarną. Jest to też perfekcyjna forma upominku z okazji urodzin czy imienin dla ojca, szefa lub współpracownika, zwłaszcza dla entuzjasty militariów i białej broni. Dodatkowo grawerowana dedykacja, życzenia czy podziękowania to piękny sposób na spersonalizowanie prezentu. Umieszczenie gratulacji czy wartościowego cytatu doda prezentowi sporo oryginalności.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.